Przejdź do treści

III edycja programu akceleracyjnego WAW.ac

Warszawski Akcelerator Technologiczny WAW.AC wystartował w listopadzie 2016 r. i potrwa do końca marca 2017 r.

02-02-2017

waw.ac

WAW.ac rozpoczął swoją działalność w lipcu 2015 r. jako pierwszy miejski program akceleracyjny finansowany ze środków samorządowych. Wówczas, w programie wzięło udział 40 uczestników, z czego połowa zaklasyfikowała się do kolejnego etapu, złożonego z indywidualnych warsztatów coachingowych. Zwieńczeniem programu był Demo Day, podczas którego startupy przedstawiły swoje pomysły. Jeden z zespołów projektowych biorących udział w WAW.ac, reprezentowany przez profesor Magdalenę Król, otrzymał europejski grant w wysokości 1,4 mln euro na badania naukowe poświęcone metodzie przeciwdziałania chorobie nowotworowej.

Program doczekał się kolejnych edycji realizowanych już samodzielnie przez operatora – Fundację Rozwoju Innowacji Med INN. W 2016 r. z grona 10 wyselekcjonowanych, trzech znalazło prywatnych inwestorów, a kolejne są w fazie rozmów.

WAW.ac współpracuje z ponad 100 ekspertami dziedzinowymi. Wyróżnikiem programu są także globalni Partnerzy – Microsoft, Intel, T-Mobile, Adamed oraz fundusz inwestycyjny Black Pearls.

Koordynator projektu: Wojciech Broniatowski, +48 606 723 359, wojtek@waw.ac

Szczegółowe informacje o programie: www.waw.ac oraz www.facebook.com/warsawaccelerator

Partnerem III edycji WAW.ac jest Urząd m.st. Warszawy.

Polityka cookies

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień w przeglądarce oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.

Regulamin