Przejdź do treści

Pixel Heaven 2017 – startuje po raz piąty!

W dniach 25 – 28 maja 2017 r. odbędzie się piąta edycja Pixel Heaven – wyjątkowego wydarzenia dla wielbicieli elektronicznej rozrywki, którzy pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, niezależnych twórców gier wideo oraz miłośników komiksów, gier planszowych i klimatów lat 80. i 90 ubiegłego wieku. Pixel Heaven to także największe w Polsce święto niezależnych twórców…

16-05-2017

W dniach 25 – 28 maja 2017 r. odbędzie się piąta edycja Pixel Heaven – wyjątkowego wydarzenia dla

wielbicieli elektronicznej rozrywki, którzy pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, niezależnych

twórców gier wideo oraz miłośników komiksów, gier planszowych i klimatów lat 80. i 90 ubiegłego wieku.

Pixel Heaven to także największe w Polsce święto niezależnych twórców gier – czyli wystawa PIXEL.EXPO, konferencja PIXEL.CONNECT oraz nagrody PIXEL.AWARDS.

Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach w Warszawie. 25 maja (czwartek) to dzień dedykowany wyłącznie twórcom gier wideo. Tego dnia w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 odbędzie się branżowa konferencja PIXEL.CONNECT, na którą wstęp dla przedstawicieli gamedevu będzie bezpłatny. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy.

Na weekend (26-28 maja) impreza przenosi się – podobnie jak przed rokiem – do wyjątkowych wnętrz

Zajezdni Autobusowej MZA przy ul. Włościańskiej 52. Surowe, postindustrialne przestrzenie stworzą

właściwy klimat, a rozległy teren zewnętrzny zostanie na czas imprezy przejęty przez foodtrucki i dostawców napojów chłodzących.

Każda edycja to znakomici goście specjalni i atrakcje, jakich nie da się doświadczyć podczas żadnej innej imprezy w Polsce. Atrakcji jak zawsze nie zabraknie dla wielbicieli retro – tym razem czekać na nich będzie ponad 100 stanowisk z komputerami i konsolami 8 / 16 bit gotowych do zabawy, a poza tym automaty arcade, prawdziwe flippery i wynalazki z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Odbędą się konkursy i opowieści w ramach Retro Stories z udziałem wyjątkowych gości specjalnych. Uczestnicy tegorocznego Pixel Heaven będą mogli pograć w gry planszowe, zwiedzić wystawę „Komiksy PRL”. Nie zabraknie strefy chillout z demosceną. Przewidziano specjalną strefę dla najmłodszych uczestników – czyli Kids Play & Learn. Odbędzie się konkurs „retrocosplay” oraz „Giełda Komputerowa” – czyli wyjątkowy powrót do czasów niezapomnianych giełd komputerowych z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Podczas sobotniego afterparty na uczestników czekać będą pozytywna atmosfera oraz wyjątkowe koncerty.

Współorganziatorem Pixel Heaven jest m.st. Warszawa.

 

Pixel Heaven 2017. Retro & Indie Gaming Fest

25 maja 2017 r., Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56

26 – 28 maja 2017 r., Zajezdnia Autobusowa MZA, ul. Włościańska 52

Więcej informacji

www.pixelheavenfest.com

Panorama_Stare-Miasto_fotph_foto_2_compph_foto_3_compph_foto_4_compph_foto_5_compph_foto_6_comp

Polityka cookies

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień w przeglądarce oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.

Regulamin