Przejdź do treści

Rusza nowy akcelerator Startberry

25 października nastąpiło oficjalne otwarcie Startberry – „szytego na miarę” programu akceleracyjnego oraz nowej przestrzeni na startupowej mapie Warszawy.

17-11-2017

Inicjatywa jest owocem współpracy polskiej firmy technologiczno-projektowej Senfino, Microsoft oraz EY. Obok animowania społeczności skupionej wokół startupów i transferu wiedzy, celem przedsięwzięcia jest wspieranie innowacyjnych spółek technologicznych na drodze do ekspansji globalnej i sukcesu rynkowego. Ambicją partnerów jest stworzenie w Warszawie Startup Digital Valley – miejsca, w którym młode spółki technologiczne z całego regionu Europy Wschodniej i Centralnej będą się wzajemnie inspirować oraz współpracować.

 

Jednym z dwóch filarów działalności Startberry jest program akceleracyjny dla młodych spółek technologicznych, które oferują rozwiązania klasy enterprise w modelu B2B. Oznacza to, że będą one w stanie odpowiedzieć na potrzeby dużego biznesu pojawiające się w kontekście cyfrowej transformacji.

 

Startberry to program akceleracyjny indywidualnie dopasowywany do potrzeb każdego startupu, zapraszanego przez organizatorów do współpracy. Przeznaczony jest dla przedsięwzięć biznesowych, które posiadają już prototypy czy implementacje swoich rozwiązań lub nawet mają za sobą pierwsze sprzedaże. Program rozwoju dla każdej spółki jest „szyty na miarę” i przygotowywany tak, aby odpowiadał na ich najważniejsze wyzwania i uwzględniał potencjalne możliwości jej wzrostu.

Pierwszy program akceleracyjny Startberry rozpoczął się w czerwcu 2017 roku. W pierwszej edycji bierze udział 10 projektów biznesowych, które tworzą rozwiązania w takich obszarach rynku jak rekrutacja programistów, diagnozowanie autyzmu, wykorzystanie zaawansowanej analityki w operacjach finansowych, stworzenie sztucznego mózgu czy usprawnianie komunikacji wewnątrz korporacji.

W ramach zaangażowania w Startberry, Microsoft oferuje spółkom uczestniczącym w programie dostęp do technologii Microsoft, ale również największego kanału partnerskiego branży technologicznej w Polsce – Microsoft Partner Network. Ważnym elementem akceleracji będzie też umożliwianie startupom prezentacji ich rozwiązań potencjalnym klientom – dużych firm z segmentu Enterprise, z którymi Microsoft współpracuje na drodze ich cyfrowej transformacji. Co więcej, firma będzie także wspierała projekty poprzez udział w międzynarodowych inicjatywach, organizowanych w jej strukturach globalnie. Druga edycja akceleratora jest planowana na styczeń 2018 roku.

Zakres wsparcia EY jest dopasowany do potrzeb każdego ze startupów. Obejmuje serię dedykowanych spotkań dotyczących indywidualnych wyzwań każdego z przedsiębiorców zidentyfikowanych podczas warsztatów organizowanych na początku programu. Firmy otrzymują również wsparcie w ocenie możliwości zastosowań ich technologii oraz w przetestowaniu ich rozwiązań z wybranymi klientami w Polsce i za granicą. Uczestnicy programu Startberry mają możliwość dołączenia do programu EYnovation, startu w konkursie EY Przedsiębiorca Roku w kategorii Nowy Biznes oraz międzynarodowych programach dla startupów organizowanych przez EY.

W ramach projektu, Senfino oferuje wsparcie merytoryczne w rozwoju produktu, odkrywaniu nowych ścieżek rozwoju i sposobów finansowania. Dla każdego z zespołów biorących udział w programie przewidziano też wsparcie mentorskie pracowników i współpracowników firmy, którzy od wielu lat, jako praktycy, uczestniczą w budowaniu innowacyjnych przedsięwzięć.

Drugim filarem Startberry jest inspirująca industrialna przestrzeń kreatywna zlokalizowana w zespole budynków Praga306 przy ulicy Grochowskiej 306 w Warszawie. Społeczność Startberry jest otwarta dla wszystkich startupów, które chcą rozwijać swoje pomysły w twórczej atmosferze budynków dawnej fabryki oświetlenia, niezależnie od ich profilu. Organizatorzy przyznają, że ich ambicją jest stworzenie warszawskiej startupowej doliny cyfrowej dla startupów z Centralnej i Wschodniej Europy. Do Startberry mogą dołączać potencjalni partnerzy, którzy chcą realizować swoje pomysły startupowe w kreatywnej przestrzeni sprzyjającej wymianie wiedzy i pomysłów.

Aby lepiej budować i cementować społeczność, według założeń twórców Startberry, każdego dnia będzie się odbywać przynajmniej jedno wydarzenie rozwijające branżę – meetupy, hackatony, hackfesty, technologiczne open hours z inwestorami, demo i product days.

Strona STARTBERRY

Startberry opening (11)

Polityka cookies

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień w przeglądarce oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.

Regulamin