Przejdź do treści
ED

Rejestracja 2018 i obowiązki wynikające z rozporządzenia REACH

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na bezpłatny wykład otwarty!

23-11-2017

06.12.2017

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pt. „Rejestracja 2018 i obowiązki wynikające z rozporządzenia REACH”, który odbędzie się w poniedziałek 4 grudnia br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzi pani dr Elżbieta Rozpończyk-Jasińska przedstawicielka Punktu Konsultacyjnego ds. REACH i CLP.
Punkt Konsultacyjny ds. REACH i CLP został utworzony przez Ministerstwo Rozwoju w celu prowadzenia działalności doradczej i szkoleniowej dotyczącej funkcjonowania systemu REACH. System REACH to pakiet legislacyjny zakładający obowiązkową rejestrację substancji chemicznych, ocenę dokumentacji technicznej oraz ocenę substancji, udzielanie zezwoleń na wykorzystywanie substancji do produkcji i obrotu, a także powołujący Europejską Agencję Chemikaliów. Punkt prowadzi działalność doradczą i szkoleniową dla krajowych przedsiębiorstw bezpłatnie.
Zagadnienia omawiane podczas wykładu:
1. Jakich substancji dotyczy REACH
2. Czy przepisy rozporządzenia REACH dotyczą Twojej działalności
3. Jak spełnić wymagania nałożone przez REACH
4. Rejestracja 2018
5. Kogo dotyczy obowiązek rejestracji 2018
6. Wyłączenia z obowiązku rejestracji 2018
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji pod adresem: wyklady_europejskie@um.warszawa.pl

 

Polityka cookies

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień w przeglądarce oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.

Regulamin