Możliwości współpracy międzynarodowej w programie „Europa dla obywateli”

Zapraszamy wszystkich serdecznie na wykład otwarty dot. podejmowania współpracy międzynarodowej w ramach programu „Europa dla Obywateli”

30-01-2018

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. „Możliwości współpracy międzynarodowej w programie „Europa dla obywateli”, który odbędzie się w czwartek 15 lutego br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzi Pani Ewa Kornacka, przedstawicielka Punktu Kontaktowego „Europa dla obywateli” w Polsce.

„Europa dla obywateli” to program Unii Europejskiej przeznaczony dla jednostek samorządu terytorialnego, instytucji edukacyjnych, kulturalnych i badawczych, sektora pozarządowego oraz innych organizacji społeczeństwa obywatelskiego nienastawionych na zysk, oferujący im możliwość wsparcia w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci o przeszłości Europy.

W ramach programu „Europa dla obywateli” można realizować międzynarodowe projekty w obszarach:
1. Pamięć o przeszłości Europy
2. Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie
2.1. Partnerstwo miast
2.2. Sieci miast 2.3. Projekty społeczeństwa obywatelskiego. Zagadnienia omawiane podczas wykładu:
1. Program „Europa dla obywateli” – historia, zasady funkcjonowania, cele i priorytety-wartości
2. Struktura programu i obszary działania
3. Podstawowe zasady konkursu o dofinansowanie z programu
4. Polecane źródła informacji.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji pod adresem: wyklady_europejskie@um.warszawa.pl

Nowsza:

Europejski Wykład Otwarty