Rusza program doradczy #Academy_Smolna!

Nie wiesz jak napisać biznes plan? Nie wiesz jak wypromować swoją firmę? Nie rozumiesz kwestii prawno-księgowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej? Przyjdź na #Academy_Smolna, a za darmo dowiesz się tego i wielu innych rzeczy!

10-04-2018

Rusza program doradczy z elementami szkoleniowymi pod nazwą #Academy_Smolna!

Urząd m.st. Warszawy we współpracy z Fundacją Polska Przedsiębiorcza uruchamia program doradztwa biznesowego, prawnego i finansowo-księgowego oraz szkoleń skierowanych do osób planujących założenie własnej firmy lub przedstawicieli MŚP. Jako przedsiębiorczy mieszkańcy Warszawy, w ramach programu #Academy_Smolna, możecie bezpłatnie skorzystać z wiedzy wieloletnich praktyków i certyfikowanych trenerów z różnych dziedzin, stworzyć swój indywidualny biznes plan oraz uzyskać wsparcie w jego wdrożeniu.

Projekt dedykowany jest zarówno dla osób, które dopiero planują rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jak też działających już na rynku, ale chcących się dalej rozwijać przedsiębiorców. Nie wprowadziliśmy kryteriów rekrutacji. Będziemy bezpłatnie wspierać wszystkie osoby z pomysłem na biznes, niezależnie od wieku. Jako mieszkańcy Warszawy będziecie mogli skorzystać z 500 godzin doradczych, z zakresu prowadzenia biznesu, prawa oraz finansów i księgowości.

Spotkania doradcze będą odbywać się w przestrzeniach Centrum Przedsiębiorczości Smolna przy ul. Smolnej 4 w Warszawie. Program uzupełnia ofertę Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Biurze Rozwoju Gospodarczego m.st. Warszawy.

Doradztwo biznesowe odbywać się będzie w środy, doradztwo prawne oraz księgowe w czwartki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do zapisów:  TUTAJ.

Smolna_plakaty_academy-wersja 3-03

Doradcy biznesowi:

Michał Misztal – 11 lat związany z rozwojem przedsiębiorczości w Polsce. Opiekował się ponad 600 startupami spośród różnych branż, pełniąc rolę Dyrektora Regionalnego Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz Business Linków. Autor biznesowych programów edukacyjnych dla początkujących biznesmenów, z którymi odbył kilkaset godzin doradztwa. Był konsultantem w kilkudziesięciu procesach inwestycyjnych. Trener oraz prelegent.

Tomasz Karwowski – doświadczony manager z obszaru startupów, sprzedaży oraz edukacji przedsiębiorczości i ekonomii. Ekspert w budowaniu nowych produktów z jednoczesnym pozyskaniem dodatkowych źródeł finansowania dla działalności firmy. Pasjonat technik negocjacyjnych. W ciągu sięgającego 15 lat doświadczenia zawodowego realizował projekty z największymi polskimi korporacjami. Założyciel i Prezes spółki oferującej benefity dla początkujących przedsiębiorców.

Jacek Aleksandrowicz – pionier przedsiębiorczości i startupów w Polsce. Współtwórca inkubatorów, coworkingu oraz inwestycji seedowych na polskim rynku. Od 2004 roku wdraża strategię rozwoju największej sieci Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Europie (56 lokalizacji), dzięki którym na rynek trafiło 15 000 firm. Od 2008 roku kreuje i wdraża strategię rozwoju największej sieci coworkingu w Polsce – Business Link. Doradzał ministrom, był członkiem ciał doradczych w obszarze przedsiębiorczości.

Mariusz Turski – współzałożyciel bValue Angels VC. Cofounder Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i Business Link, a także funduszu AIP Seed Capital. Doświadczony w procesach inwestycyjnych oraz akceleracyjnych. Absolwent studiów na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych na kierunku Zarządzania i Rachunkowości.

Kacper Różyński – ekspert z zakresu przedsiębiorczości, sprzedaży i marketingu, prowadzący zajęcia na topowych warszawskich uczelniach takich jak SGH czy SGGW. Doświadczony manager oraz sprzedawca, założyciel kilku spółek, zajmujących się m.in. usługami marketingowymi, rekrutacją czy headhuntingiem, a także pośrednictwem w poszukiwaniu biur dla firm.

Doradcy prawni:

Magdalena Miernik –Prawnik specjalizujący się w sprawach z zakresu prawa własności intelektualnej. W pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim prawem autorskim i prawem własności przemysłowej, w szczególności prawem znaków towarowych. Doradza na co dzień wielu firmom z branży kreatywnej. Jej klientami są agencje kreatywne, studia graficzne oraz firmy z branży technologicznej.
Założycielka pierwszego serwisu o prawie własności intelektualnej dla ludzi kreatywnych Lookreatywni.pl oraz firmy świadczącej wsparcie prawno-biznesowe dla branży kreatywnej. Popularyzatorka wiedzy na temat prawa własności intelektualnej.

Artur Szalon – ekspert w dziedzinie obsługi prawnej przedsiębiorców oraz reprezentacji sądowej w sprawach cywilnych. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, handlu elektronicznym, zwalczaniu czynów nieuczciwej konkurencji oraz prawie własności intelektualnej. Od ponad 5 lat zajmuje się również doradztwem prawnym dla startupów. Członek sekcji prawa gospodarczego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, Akredytowany doradca PARP.

Doradcy księgowi:

Aleksandra Nowak – manager regionalnych centrów rozliczeniowych Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, odpowiada za prawidłowe rozliczenia 2000 firm, kierując ponad 20 osobowym zespołem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i bezpośredniemu doradztwu dla firm, potrafi układać procesy i optymalizować istniejące procedury w sposób ułatwiający funkcjonowanie organizacji. Prowadziła kilkaset godzin doradztwa indywidualnego oraz niemalże 50 szkoleń księgowych.

Dominika Kolmaga – specjalista w doradztwie podatkowym, księgowym oraz związanym z wypłatą wynagrodzeń. Opiekun 150 startupów, jednocześnie posiada rozległą wiedzę z zakresu funkcjonowania spółek handlowych. Przeprowadziła dziesiątki konsultacji indywidualnych dla przedsiębiorców. Manager regionalnego centrum rozliczeniowego AIP na Mazowszu.