Creative Mikser #20: „Next Cities – scenariusze przyszłości rozwoju miast”

1 października miasto stołeczne Warszawa oraz British Council organizują jublieuszowe, 20. spotkanie sektora kreatywnego z cyklu Creative Mikser. Polscy i brytyjscy eksperci będą dyskutować o projektowaniu miast z uwzględnieniem trendów z zakresu zrównoważonego rozwoju.

25-09-2019

Dyskusja rozpocznie się o godz. 18.00 w Business Link Astoria przy ul. Przeskok 2 w Warszawie.

Gospodarzami spotkania będą: Michał Olszewski (Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy), Ewa Ayton (Head Arts & Culture, British Council).

Wielkie miasta stają się ośrodkami wzrostu innowacji, ale wiele z nich nęka rozpadająca się infrastruktura, zanieczyszczenia środowiskowe i rosnące nierówności społeczne. Na całym świecie rządy walczą o szybkie tempo zmian, podczas gdy korporacje starają się odgrywać coraz większą rolę w życiu obywateli.

Według danych ONZ do 2050 roku 2/3 ludzkości będzie żyło w miastach, które muszą wychodzić naprzeciw wymaganiom dotyczącym infrastruktury. Faktem jest, że rządy nie posiadają wystarczających środków, by sprostać wielkim wyzwaniom współczesności. Czy rola miasto-twórców przypadnie więc w znacznym stopniu korporacjom? Jeśli tak, czy metropolie przyszłości staną się markową utopią czy komercyjną dystopią? Jaki będzie udział w tych procesach takich trendów jak shared economy czy hyper-personalization?

W dyskusji wezmą udział:

– Rory Hyde, projektant, kurator wystaw w Victoria and Albert Museum w Londynie

– Joanna Skorupska, założycielka Radicalzz Studio

– Robert Chmielewski, CEO i współzałożyciel ShareSpace

– Artur Celiński, wicenaczelny Magazynu Miasta

Prowadzenie: Joanna Skorupska

Po dyskusji organizatorzy zapraszają na poczęstunek.

Spotkanie odbędzie się w językach polskim oraz angielskim; będzie zapewnione tłumaczenie na język polski oraz Polski Język Migowy (PJM).

Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji pod adresem: arts@britishcouncil.pl

Miejsce: Business Link Astoria, ul.Przeskok 2, Warszawa

Organizatorzy: Miasto stołeczne Warszawa, British Council

Partnerzy: Business Link, Radicalzz Studio, Element Talks, ShareSpace, Festiwal Cyfryzacji