#3 Przegląd Technologiczny

12 firm, 60 uczestników, ponad 3 godziny prezentacji inspirujących dla miasta rozwiązań. Kolejne spotkanie z cyklu „Przeglądy technologiczne” za nami!

13-12-2019

W dniu 11 grudnia 2019 r. w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK odbył się organizowany przez m.st. Warszawa „Przegląd technologiczny”. Tematem wydarzenia były innowacyjne technologicznie rozwiązania dla EDUKACJI.

„Przeglądy technologiczne” to cykliczne spotkania, stanowiące ważne forum dialogu między środowiskiem innowacyjnych podmiotów a samorządem. Są okazją do inspiracji, wymiany wiedzy, prezentacji innowacyjnych pomysłów oraz dyskusji o technologiach i perspektywach ich zastosowania w przestrzeni miasta. Spotkania organizowane są w formule otwartej, a ich celem jest prezentacja przez firmy innowacyjnych technologicznie rozwiązań z obszaru smart city reprezentantom Urzędu m.st. Warszawy i uczestnikom spotkania: przedstawicielom instytucji otoczenia biznesu, organizacji, korporacji i startupów.

Spotkanie stanowiło okazję do wymiany wiedzy, prezentacji innowacyjnych pomysłów i dyskusji o technologiach oraz perspektywach ich zastosowania w szeroko pojętej edukacji. Dwanaście firm (Photon, Skriware, Image Recording Solutions, City Talks, Samsung, KP-System, VM.PL, Fundacja Wirtualne Horyzonty, LiveKid, Tutlo oraz Smart Life Robotics) prezentowało swoje rozwiązania technologiczne, a wśród nich: zastosowanie robotów i technologii Virtual Reality do nauki programowania, języków, rozwoju kreatywnego myślenia, uczenia empatii, produkty służące usprawnieniu zarządzania placówkami oświatowymi i opiekuńczymi (żłobki), multimedia i tablice interaktywne usprawniające pracę nauczyciela z dziećmi, lekcje przez Internet.

W spotkaniu udział wzięli Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Pani Renata Kaznowska, Sekretarz m.st. Warszawy Pan Marcin Wojdat, dyrektorzy i pracownicy biur i jednostek organizacyjnych Urzędu m.st. Warszawy oraz przedstawiciele firm i organizacji pozarządowych.

Wszystkim obecnym, zarówno prelegentom, jak i publiczności, dziękujemy za przybycie i bogaty koszyk inspiracji.

Kolejne spotkanie z cyklu „Przeglądy technologiczne” planowane jest na luty 2020 r.