Startup HUB Warsaw – miejski program akceleracyjny

Miasto Stołeczne Warszawa (Centrum Przedsiębiorczości Smolna) oraz StartUp Hub Poland w okresie 4 kwietnia – 30 września 2016 r. realizowały Program akceleracyjny Startup Hub Warsaw.

16-05-2016

Celem programu było dotarcie do wynalazców i naukowców z kraju oraz całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej i zachęcenie ich do zwrócenia uwagi na Warszawę jako miasta, które oferuje najlepsze warunku rozwoju innowacyjnego biznesu. Intencją projektu było umożliwienie najlepiej zapowiadającym się zespołom skonfrontowania swoich planów z wiodącymi ekspertami z obszaru inwestycji wysokiego ryzyka i transferu technologii. Do Programu akceleracyjnego zgłosiło się ponad 500 chętnych zespołów, z czego do części merytorycznej programu zakwalifikowano 34 projekty. Zespoły rozwijały projekty z obszaru LifeScience, Internetu Rzeczy i ICT.

Spotkania, szkolenia i warsztaty z mentorami odbywały się w najatrakcyjniejszych lokalizacjach miasta, które są dowodem na rozwijającą się ofertą infrastrukturalną, kompetencyjną i biznesową miasta, jak Business Link, Google Campus, siedziba Facebooka i Orange, Nowy Teatr, jak również Sala Notowań stołecznej Giełdy Papierów Wartościowych. Mentorzy i lokalizacje Startup Hub Warsaw tworzą żywą wizytówkę Warszawy, której obraz dociera dziś nie tylko do kilkuset zainteresowanych programem startupów, ale także świata technologicznego i inwestycyjnego w Polsce i zagranicą.

Cel projektu

Uczestnicy programu akceleracyjnego brali udział w warsztatach z mentorami ze świata biznesu i nauki, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Polegały one m.in. na rozwoju produktu, strategii biznesowej, umiejętności pozyskiwania inwestorów, ochrony własności intelektualnej.