Urząd m.st. Warszawy organizuje cykl otwartych spotkań pn. „Przeglądy Technologiczne”. Celem spotkań jest prezentacja przez firmy innowacyjnych i technologicznych rozwiązań z obszaru smart city reprezentantom Urzędu m.st. Warszawy (zastępcom prezydenta, sekretarzowi, dyrektorom i pracownikom kluczowych biur merytorycznych kompetentnych w obszarach tematycznych danego spotkania) i pozostałym uczestnikom: przedstawicielom instytucji, organizacji, funduszy inwestycyjnych, korporacji i startupów.

 

Spotkania stanowią ważne forum dialogu między środowiskiem innowacyjnych podmiotów, a samorządem i są okazją do wymiany wiedzy, prezentacji innowacyjnych pomysłów i prototypów, dyskusji o technologiach i perspektywach ich zastosowania w przestrzeni miasta.

 

Pierwsze spotkanie z cyklu, które odbyło się w dniu 10 lipca 2019 r. w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK dedykowane było tematowi „Ochrona środowiska i klimat”. Swoje rozwiązania technologiczne wspierające walkę o ochronę środowiska i klimatu, innowacje ekologiczne związane z ochroną powietrza, efektywnością energetyczną, transportem, odnawialnymi źródłami energii czy fotowoltaiką zaprezentowało 15 firm i organizacji, m.in.: Siemens sp. z o.o., Teraz Energia sp. z o.o., EdtechHub Akcelerator Sp. z o.o., AIRROR, Fundacji na rzecz rozwoju ekoenergetyki i zrównoważonego rozwoju „zielony feniks”, Solhotair sp. z o.o., BS Group Sp. z o.o., Feniks Software Corporation sp. z o.o., Spot Parking, BIOVALLEY spółdzielnia socjalna, ProperGate, Fundacji Festiwal Elektromobilności, przesłomki.pl.

 

Drugie spotkanie, poświęcone było tematowi „Elektromobilność”  odbyło się w dniu 25 września w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK. Siedem firm prezentowało swoje rozwiązania technologiczne z zakresu elektromobilności, w tym infrastruktury i stacji do ładowania pojazdów elektrycznych, ofertę carsharingu elektryków, aplikację umożliwiającą współdzielenie miejsc parkingowych, koncepcję platformy smartcity, czy aplikację lokalizującą współdzielone środki transportu.

 

Swoje produkty i usługi prezentowały firmy SPIE Building Solutions, PRE Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych, ENGIE, JedenŚlad sp. z o.o. (Hop.City) platforma Muni.city, ParkCash, Nokia Solutions and Networks Sp. z o.o. oraz Innogy go!. W spotkaniu udział wzięli Sekretarz m.st. Warszawy, dyrektorzy i pracownicy kompetentnych w obszarze elektromobilności biur i jednostek organizacyjnych Urzędu m.st. Warszawy oraz przedstawiciele firm i organizacji pozarządowych.

 

Prezentacje firm, które przedstawiały swoje rozwiązania dostępne są do 31 października br. do ściągnięcia TUTAJ 

 

Kolejne spotkania z cyklu „Przeglądy technologiczne” z zakresu ścieżek tematycznych wpisujących się w koncepcję inteligentnego miasta planowane są w kolejnych miesiącach.