#4 PRZEGLĄD TECHNOLOGICZNY

 

9 firm, 70 uczestników, ponad 2 godziny prezentacji inspirujących dla miasta rozwiązań. Kolejne spotkanie z cyklu „Przeglądy Technologiczne” za nami!

 

W dniu 26 lutego 2020 r. w Salonie Gospodarczym Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK odbył się organizowany przez m.st. Warszawa „Przegląd Technologiczny”. Tematem wydarzenia były innowacyjne technologicznie rozwiązania w obszarze BEZPIECZEŃSTWA.

 

„Przeglądy technologiczne” to cykliczne spotkania, stanowiące ważne forum dialogu między środowiskiem innowacyjnych podmiotów a samorządem. Są okazją do inspiracji, wymiany wiedzy, prezentacji innowacyjnych pomysłów oraz dyskusji o technologiach i perspektywach ich zastosowania w przestrzeni miasta. Spotkania organizowane są w formule otwartej, a ich celem jest prezentacja przez firmy innowacyjnych technologicznie rozwiązań z obszaru miast innowacyjnych reprezentantom Urzędu m.st. Warszawy i uczestnikom spotkania: przedstawicielom instytucji otoczenia biznesu, organizacji, korporacji i startupów.

 

Intensywnie rozwijające się, współczesne metropolie muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami związanymi m.in. z zagrożeniami cyberatakami oraz ze skutkami zmian klimatu i problemami wynikającymi z niedostosowaniem do nich miejskiej infrastruktury. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo  mieszkańców stawiają sobie pytania: Jak budować miasto zrównoważone i odporne na przeciwności losu? Jak zapewnić bezpieczeństwo obywatelom bez jednoczesnego ingerowania w ich wolność, w duchu idei urban resilience?

 

#4 „Przegląd Technologiczny” stanowiło okazję do wymiany wiedzy, prezentacji innowacyjnych pomysłów i dyskusji o technologiach oraz perspektywach ich zastosowania w temacie bezpieczeństwa w mieście.

 

Dziewięć podmiotów (Fundacja Instytut Mikromakro; IBM Polska Sp. z o.o.; CQURE Paulina Januszkiewicz; uczniowie Technikum Mechatronicznego nr 1 w Warszawie; Everbridge; IseeYou; MCX Pro; @Home; Orange Polska wraz z Integrated Solutions Sp. z o.o.)  prezentowało swoje rozwiązania technologiczne, a wśród nich: wykorzystanie dronów do zadań JST, inteligentne systemy monitoringu miejskiego; usługi konsultingowe oraz edukacyjne w zakresie promowania cyberbezpieczeństwa; opaskę chroniąca kierowców przed zaśnięciem podczas jazdy samochodem; system ostrzegania mieszkańców przed zagrożeniami; społeczną aplikację pomagającą w odnalezieniu zagubionych przedmiotów oraz wykorzystywaną przy zaginięciach ludzi; system umożliwiający zarządzanie tożsamością oraz prawami dostępu użytkowników i urządzeń czy system SDWAN pozwalający na inteligentnie zarządzanie ruchem sieciowym.

 

W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy i pracownicy biur i jednostek organizacyjnych Urzędu m.st. Warszawy oraz przedstawiciele firm i organizacji pozarządowych. Wszystkim obecnym, zarówno prelegentom, jak i publiczności, dziękujemy za przybycie i bogaty koszyk inspiracji.

 

Prezentacje ze spotkania dostępne są pod linkiem: https://we.tl/t-lIlbAj3yW7

 

(data dostępu – do 11 marca 2020 r.). W razie zainteresowania jednym z ww. rozwiązań, proszę o kontakt z BRG (Dorota Dobrzyńska – ddobrzynska@um.warszawa.pl).

 

Kolejne spotkanie z cyklu „Przeglądy Technologiczne” planowane jest na kwiecień 2020 r.

 

 

 

 

 

Kontakt: Dorota Dobrzyńska tel.: 22 44 33 491, e-mail: ddobrzynska@um.warszawa.pl.