Urząd m.st. Warszawy organizuje cykl otwartych spotkań pn. „Przeglądy Technologiczne”. Celem spotkań jest prezentacja przez firmy innowacyjnych i technologicznych rozwiązań z obszaru smart city reprezentantom Urzędu m.st. Warszawy (zastępcom prezydenta, sekretarzowi, dyrektorom i pracownikom kluczowych biur merytorycznych kompetentnych w obszarach tematycznych danego spotkania) i pozostałym uczestnikom: przedstawicielom instytucji, organizacji, funduszy inwestycyjnych, korporacji i startupów.

 

Spotkania stanowią ważne forum dialogu między środowiskiem innowacyjnych podmiotów, a samorządem i są okazją do wymiany wiedzy, prezentacji innowacyjnych pomysłów i prototypów, dyskusji o technologiach i perspektywach ich zastosowania w przestrzeni miasta.

 

Pierwsze spotkanie z cyklu odbyło się w dniu 10 lipca 2019 r. i dedykowane było tematowi „Ochrona środowiska i klimat”. Swoje rozwiązania technologiczne wspierające walkę o ochronę środowiska i klimatu, innowacje ekologiczne związane z ochroną powietrza, efektywnością energetyczną, transportem, odnawialnymi źródłami energii czy fotowoltaiką zaprezentowało 15 firm i organizacji, m.in.: Siemens sp. z o.o., Teraz Energia sp. z o.o., EdtechHub Akcelerator Sp. z o.o., AIRROR, Fundacji na rzecz rozwoju ekoenergetyki i zrównoważonego rozwoju „zielony feniks”, Solhotair sp. z o.o., BS Group Sp. z o.o., Feniks Software Corporation sp. z o.o., Spot Parking, BIOVALLEY spółdzielnia socjalna, ProperGate, Fundacji Festiwal Elektromobilności, przesłomki.pl.

 

Drugie spotkanie, poświęcone było tematowi „Elektromobilność”  odbyło się w dniu 25 września 2019 r. Siedem firm prezentowało swoje rozwiązania technologiczne z zakresu elektromobilności, w tym infrastruktury i stacji do ładowania pojazdów elektrycznych, ofertę carsharingu elektryków, aplikację umożliwiającą współdzielenie miejsc parkingowych, koncepcję platformy smartcity, czy aplikację lokalizującą współdzielone środki transportu.

 

W dniu 11 grudnia 2019 r. m.st. Warszawa zrealizowało trzeci „Przegląd Technologiczny” o tematyce „Innowacyjne technologicznie rozwiązania dla edukacji”. Dwanaście firm (Photon, Skriware, Image Recording Solutions, City Talks, Samsung, KP-System, VM.PL, Fundacja Wirtualne Horyzonty, LiveKid, Tutlo oraz Smart Life Robotics) przedstawiło swoje rozwiązania technologiczne, a wśród nich: zastosowanie robotów i technologii Virtual Reality do nauki programowania, języków, rozwoju kreatywnego myślenia, uczenia empatii, produkty służące usprawnieniu zarządzania placówkami oświatowymi i opiekuńczymi (żłobki), multimedia i tablice interaktywne usprawniające pracę nauczyciela z dziećmi, lekcje przez Internet.

 

Kolejny, czwarty „Przegląd Technologiczny” planowany jest na luty 2020 r.

 

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu:

Dorota Dobrzyńska: tel. 22 443 34 91 e-mail: ddobrzynska@um.warszawa.pl