Misja gospodarcza dla polskich przedsiębiorców i startupów do Indii

Misja gospodarcza dla polskich przedsiębiorców i startupów do Indii – współpraca Miasta z MSZ jako przygotowanie do projektu „Promocja gospodarcza WOF Expo”

01-09-2015

W dniach 5-6 października 2015 w stolicy indyjskiego stanu Karnataka – Banglore – odbędzie się druga edycja „Forum Gospodarczego Indie – Europa Centralna”, w którym Polska ma status kraju partnerskiego. Jest to doskonała okazja do zintensyfikowania polsko-indyjskich kontaktów biznesowych. Podsekretarz Stanu w MSZ Pani Katarzyna Kacperyczyk złoży wizytę w Banglore i weźmie udział w Forum. Imprezą towarzyszącą wizyty Pani Podsekretarz będzie misja gospodarcza zorganizowana dla polskich przedsiębiorców. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwróciło się do nas z prośbą, aby zachęcić przedsiębiorców i stratupy do udziału w tym przedsięwzięciu. Zorganizowane zostaną panele tematyczne oraz spotkania z reprezentantami indyjskich przedsiębiorców odpowiadające profilowi polskich firm biorących udział w misji.

W załączeniu ramowy program, który będzie na bieżąco aktualizowany na http://www.icebf.in

Wiodącymi sektorami Forum będą: IT i ITES, infrastruktura miast, zielone technologie, przemysł farmaceutyczny, R&D, przemysł rolno-spożywczy i przetwórstwo, przemysł samochodowy i turystyka.

MSZ szczególnie zachęca do udziału spółki technologiczne z różnych branż, nie tylko IT, co umożliwi budowanie wizerunku Polski przez pryzmat tego najdroższego kapitału jakim jest kapitał intelektualny. W przekonaniu MSZ Polska ma duże osiągnięcia w tym zakresie, a zarazem znakomite perspektywy rozwoju.

Przedstawiciele polskich przedsiębiorstw pokrywają we własnym zakresie koszty przelotów oraz zakwaterowania. Osobami koordynującymi wizytę w MSZ są pan Zygmunt Langer (e-mail: zygmunt.langer@msz.gov.pl telefon: 22 5239324) oraz pani Monika Izydorczyk (monika.izydorczyk@msz.gov.pl telefon: 22 523 78 99).

Wydział Promocji Gospodarczej w Biurze Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego rozpoczęło współpracę z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w zakresie internacjonalizacji przedsiębiorstw jako przygotowanie do realizacji projektu „Promocja gospodarcza WOF Expo”.

Program spotkania: