Przejdź do treści

„Otwarte w soboty” w Centrum Kreatywności Targowa

Uprzejmie informujemy, że od lipca do września 2017 r. w Centrum Kreatywności Targowa organizowany będzie cykl spotkań „Otwarte w Soboty” mający na celu prezentację warszawskiego sektora kreatywnego ze szczególnym uwzględnieniem działalności CKT oraz firm rezydujących w Centrum.

13-07-2017

 

Cykle spotkań podczas eventu „Otwarte w soboty” będą odbywać się w następujących formułach:

 

  • Panele networkingowe z udziałem przedstawicieli warszawskiego sektora kreatywnego oraz instytucji działających na rzecz rewitalizacji – 3 spotkania (ok. 2 godz. każde)

Podczas spotkań goście będą uczestniczyli w luźnej dyskusji na temat kierunków rozwoju i potrzeb branż kreatywnych oraz o możliwości włączenia się w kreowanie warszawskiej przestrzeni publicznej.

Moderatorami spotkań będą osoby zaangażowane w powołanie Partnerstwa CREATIVE POLAND.

Na spotkania zaproszeni zostaną także przedstawiciele instytucji zewnętrznych, związanych z sektorem kreatywnym i biur M.ST Warszawy (Kultury, Architektury i Planowania Przestrzennego, Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Centrum Komunikacji Społecznej, Dzielnicowi koordynatorzy rewitalizacji, Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i inne.)

 

  • Spotkania Autorskie – 7 spotkań (ok. 3 godz. Każde)

Koordynatorem spotkań będzie Iwo Zmyślony odpowiedzialny za dobór artystów, przeprowadzenie krótkiej prezentacji zaproszonego gościa i moderowanie spotkań.

Każde spotkanie poświęcone będzie innemu artyście prezentującym swój dorobek.

W trakcie spotkań z najciekawszymi praskimi artystami Iwo Zmyślony przeprowadzi rozmowy o miejscu sztuki we współczesnym świecie, o wytyczaniu granic i rozwoju nowoczesnych dziedzin artystycznych. W planie znajdzie się również czas na pytania od publiczności i swobodną komunikację z zaproszonym artystą.

 

  • Warsztaty kreatywne – kierowane do dzieci/rodzin – 7 (średnio po 3 godz.)

Warsztaty będą prowadzone przez Wawa Design Festiwal – Osoby prowadzące:

– Joanna Filipiak

– Iwona Kowalczyk

Będą to zajęcia rozwijające umiejętności projektowania form użytkowych, zdolności manualne oraz wiedzę na temat upcyclingu. W trakcie warsztatów, rodzice będą mieli okazję analizy zdolności manualnych i kompetencji społecznych dzieci.:

Warsztaty pozwolą na zaprezentowanie publiczności jak działalność artystyczna może być wykorzystana w innych dziedzinach i jak sektor kreatywny może wspierać rozwój społeczny.

Planowane jest przeprowadzenie 7 różnych modułów warsztatowych (trwających od 2 do 4 godzin). W trakcie każdego z nich dzieci razem z rodzicami będą mogły w ciągu 15-30 minut wykonać samodzielnie kreatywną ozdobę lub zabawkę z wykorzystaniem różnorodnych materiałów.

 

  • Prezentacje gier interaktywnych opartych na technologiach informatycznych

Prezentacje zostaną przeprowadzone przez jedną z Warszawskich firm sektora kreatywnego – Funtronic, specjalizującą się w produkcji gier wspierających działania edukacyjne, i rehabilitacyjne, łączących multimedia z aktywnością ruchową. Gry te są jednocześnie atrakcyjną pomocą dydaktyczną pozwalającą aranżować sytuacje edukacyjne nakierowane na wspomaganie rozwoju psychofizycznego. Film poglądowy: https://youtu.be/w425i2c1tDo

 

  • Prezentacja gier animacyjnych przeprowadzona przez firmę Games Development

Animatorzy poprowadzą chętnych przez 2 powtarzalne gry. W pierwszej,  grupa 3 – 15 osób będzie miała za zadanie ułożyć wieżę z 5 klocków za pomocą wspólnej wędki reagującej na najmniejszy ruch każdego z graczy. Zadanie wymagać będzie od uczestników pracy zespołowej, skupienia i planowania ruchów całego zespołu.

Drugim zadaniem będzie układanie wielkoformatowych klocków (31cmx15cmx9,5cm) zgodnie z instrukcją. Osoba układająca klocki będzie wyposażona w gogle zniekształcające obraz. Dzięki temu z pozoru proste zadanie wymagać będzie współpracy z innymi członkami zespołu. Każde zadanie zajmie około 10 minut. Zadania są łatwo skalowalne i przy każdej ze stacji może przebywać naraz od 3 do 15 osób.

 

  • Prezentacja oferty Centrum Kreatywności – ze zwiedzaniem obiektu

Do oprowadzania gości zaangażowany zostanie przewodnik, którego zadaniem będzie opowiedzenie zainteresowanym gościom o historii kamienicy, jak również zapoznanie gości z ofertą Centrum udzielenie informacji nt. warunków korzystania z CKT (w tym także wynajmy pracowni).

 

Aktualne informacje nt. organizowanych wydarzeń znajdą Państwo na:

Polityka cookies

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień w przeglądarce oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.

Regulamin