Doing Business in Düsseldorf – Insights for Polish Startups

Zapraszamy na spotkanie informacyjne z przedstawicielami miasta Düsseldorf oraz regionu Nadrenii Północnej-Westfalii mające na celu prezentacje ich oferty dla polskich startupów.

13-09-2019

Düsseldorf gra w jednej lidze z takimi miastami jak Londyn, Paryż czy Monachium – natomiast jest bardziej przystępny cenowo niż Londyn, bardziej wielojęzyczny niż Paryż oraz posiada lepszy dostęp do rynku niż Monachium. W związku z czym oczywistym jest, dlaczego Düsseldorf przyciąga inwestorów ze wszystkich kontynentów. Jako region z największą siłą nabywczą w Europie oraz dogodnym połączeniem z całym światem drogą lotniczą, wodną, czy lądową, jest to miejsce idealne do sprzedaży towarów i usług.

Innowacyjne przedsiębiorstwa, takie jak Vodafone, Henkel, Uniper, Ergo czy Ceconomy, działają w Düsseldorfie i są otwarte na współpracę. Dynamiczne środowisko startupowe stanowi istotną część kultury innowacji w tym mieście. Düsseldorf łączy w sobie elastyczność, pomysłowość i duch przedsiębiorczości z doświadczeniem rynkowym, wiedzą, kapitałem oraz dużą bazą konsumentów. Przepisem na sukces Düsseldorfu jest bliskość: nowe firmy z Niemiec i zagranicy szybko aklimatyzują się w nowej lokalizacji poprzez poznanie odpowiednich partnerów biznesowych w ramach obszernej sieci regionalnych kontaktów.

We współpracy z innymi lokalnymi partnerami Biuro Rozwoju Gospodarczego Miasta Düsseldorf wspiera startupy we wszystkich krokach – od testowania wstępnych pomysłów, finansowania, znalezienia lokalizacji, networkingu z firmami po wejście na rynki zagraniczne. Zaś program mentoringowy łączy przedstawicieli firm ze startupami.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

REJESTRACJA

Program wydarzenia:

– 13:00 Otwarcie i powitanie

– 13:10 Biznes & Inwestycje w NRW

Katarzyna Sokołowska, reprezentantka NRW.Invest w Polsce

– 13:25 Düsseldorf jako hub biznesowy

Robert Butschen, Dział Handlu Zagranicznego, Izba Przemysłowo-Handlowa w Düsseldorfie

Irina Kordon, Biuro Rozwoju Gospodarczego, Miasto Düsseldorf

– 13:40 Platformy biznesowe dla firm z sektora gospodarki cyfrowej w Düsseldorfie

Irina Kordon, Biuro Rozwoju Gospodarczego, Miasto Düsseldorf

Dominika Świętońska, Dyrektor, Instytut Polski w Düsseldorfie