Przejdź do treści

Firma społeczna – sposób na satysfakcjonującą pracę

Zapraszamy na Spotkanie online organizowane przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych wspólnie z Biurem Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy w ramach programu Ekosystem Ekonomii Społecznej.

16-06-2020

Termin: środa, 24 czerwca 2020
Godzina: 11.00 -13.00

REJESTRACJA

 

Spotkanie odbędzie się na konferencyjnej platformie Microsoft Teams – prosimy o REJESTRACJĘ . Przed spotkaniem wyślemy zaproszenia.

Spotkanie poprowadzi Jolanta Zientek-Varga, dziennikarka społeczna, pasjonatka ekonomii społecznej, aktualnie związana z FISE. Przybliży zainteresowanym wszystko, co ważne dla przedsiębiorczości społecznej.

 

Specjalnym gościem będzie Maja Lipiak, prezeska Leżę i Pracuję, specjalistka ds. marketingu. Bardzo dużo wie na temat prowadzenia firmy społecznej. Fundacja, którą prowadzi, w 2019 roku w Konkursie im. Jacka Kuronia na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne otrzymała nagrodę „Odkrycie roku” dla pierwszej w Polsce agencji marketingowej, która powstała po to, by dać pracę osobom z niepełnosprawnością ruchową.

 

Praca jest ważną częścią życia. Marzymy o tym, by dawała pieniądze i satysfakcję. Szansą na taką pracę są firmy/przedsiębiorstwa społeczne. Mogą powstać z grupą przyjaciół, znajomych lub wcześniej nieznanych nam osób, które mają podobne cele podobne do naszych. Warto nieraz zrobić krok w inną stronę.

 

Podczas spotkania opowiemy o tym, co to jest firma/przedsiębiorstwo społeczne. Skąd taki pomysł i dlaczego – choć niereklamowane – takie przedsięwzięcia wciąż powstają i znajdują miejsce na rynku.
Powiemy, dlaczego warto je promować, zachęcać do zakładania firm, w których obok zysku ważne są inne kwestie, takie na przykład, jak pomoc słabszym, ochrona środowiska, działania kulturalne.
Przybliżymy sprawy formalne i organizacyjne związane z założeniem takiej firmy, przedstawimy przykłady już istniejących przedsiębiorstw.
Maja Lipiak zaprezentuje też konkretną firmę społeczną.

 

Program
Podczas spotkania dowiedzą się Państwo
– Czym jest, a czym nie jest przedsiębiorstwo społeczne (PS)?
– Co wyróżnia przedsiębiorstwa społeczne od innych firm na rynku?
– Dlaczego warto założyć przedsiębiorstwo społeczne?

 

Polityka cookies

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień w przeglądarce oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.

Regulamin