E(x)plory – czyli wsparcie dla młodych innowatorów

E(x)plory to największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

03-09-2020

Program E(x)plory jest flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii. Łączy on młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości.

Inicjatywy organizowane w ramach E(x)plory:

1) E(x)plory online – to cykl rozmów o nauce, edukacji i pasji! Naszymi gośćmi są osoby związane ze światem edukacji, zaangażowane w jego rozwój i zmianę. Spotykamy się we wtorki o godz. 19:00 na FB E(x)plory. Już 8 września porozmawiamy z Oliwią Krzemień i Bartoszem Biesiadeckim, laureatami II miejsca w Konkursie Naukowym E(x)plory 2019, a także uczestnikami Programu Stażowego E(x)plory w 2017 roku.

2) X Kongres E(x)plory „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji.”!
W dniach 24-25 września odbędzie się X Kongres E(x)plory. Podczas wydarzenia po raz kolejny przyjrzymy się dzisiejszej szkole. Temu, czy to co oferuje swoim uczniom jest na pewno tym, czego potrzebują do pogłębiania wiedzy i rozwijania pasji. Do zbudowania pewności siebie i osiągnięcia samodzielności. Pokażemy modele alternatywnej edukacji, na które decyduje się coraz więcej rodziców. Zastanowimy się skąd bierze się ich popularność? Czego szukają tam i dorośli i dzieci. Może jest szansa przenieść to coś do szkoły systemowej? Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a odbywa się online.

3) X edycja Konkursu Naukowego E(x)plory
Od 1 września można zgłaszać pomysły na projekty naukowe do 3 programów wsparcia E(x)plory dla osób w wieku 13-20 lat: Formularz zgłoszeniowy do Konkursu Naukowego E(x)plory jest już dostępny na STRONIE. Na zgłoszenia czekamy do 7 stycznia 2021. WIĘCEJ informacji o Konkursie.

4) Startują 2 nowe programy wsparcia dla młodzieży
1 września ruszył nabór zgłoszeń do Programu Mentorskiego i Grantowego. Do obydwu programów można zgłaszać się wypełniając odpowiednie sekcje formularza: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Na zgłoszenia do programu mentorskiego czekamy do 14 września Do programu grantowego można zgłosić się w jednej z dwóch tur: 1 – 14 września (Tura 1), 1 – 14 października (Tura 2).

WIĘCEJ o Programie Mentorskim

WIĘCEJ o Programie Grantowym