Creative Mikser: Circular Cultures – kultura i gospodarka w nowych czasach

British Council i miasto stołeczne Warszawa zapraszają na 21. spotkanie sektora kreatywnego Creative Mikser, które odbędzie się 14 października 2020 r. o godzinie 18:00, tym razem w formule online.

08-10-2020

Tegoroczny Mikser będzie poświęcony gospodarce obiegu zamkniętego i projektowaniu produktów oraz usług w sposób bardziej przyjazny środowisku i społecznie odpowiedzialny. Gościem specjalnym z Wielkiej Brytanii będzie Joe Iles, szef programu Circular Design w Ellen MacArthur Foundation, gościem z Warszawy będzie Aleksandra Kretkowska, przedstawicielka Kampanii 17 Celów.

Poruszane zagadnienia

Zaproszeni eksperci opowiedzą m.in.:

– dlaczego ważne jest, byśmy zmienili nasze myślenie o gospodarce, kulturze, konsumpcji i innych aspektach życia codziennego z linearnego na cyrkularne;

– jakie rozwiązania i zachowania czynią gospodarkę i kulturę, w której funkcjonujemy, bardziej odpowiedzialnymi i zrównoważonymi;

– jaka jest w tym rola innowacyjnego designu i przełomowych technologicznie materiałów;

– czy gospodarka obiegu zamkniętego ma faktyczny potencjał, by proponować nowe, istotne rozwiązania, czy sama jest po prostu kolejnym trendem.

Poznamy przykłady pomysłów i rozwiązań w oparciu o model cyrkularny, które powstały dzięki współpracy przedsiębiorców kreatywnych, artystów i inżynierów. Podczas moderowanej dyskusji zastanowimy się, jakie są największe wyzwania, ale i korzyści związane z gospodarką obiegu zamkniętego na poziomie globalnym i lokalnym.

Spotkanie poprowadzi Parvinder Marwaha, Design Programme Manager w British Council UK.

Organizatorzy: Miasto stołeczne Warszawa, British Council

Partner: Circular Week 2020