Przejdź do treści

Przeglądy Technologiczne: E-URZĄD

W dniu 25 listopada 2020 r. Miasto st. Warszawa organizuje 6. spotkanie z cyklu „Przeglądy Technologiczne”, którego tematem jest E-URZĄD.

18-11-2020

CYKL SPOTKAŃ PN. „PRZEGLĄDY TECHNOLOGICZNE”

„Przeglądy Technologiczne” to platforma dialogu między środowiskiem innowacyjnych podmiotów a samorządem. Są okazją do wymiany wiedzy, prezentacji innowacyjnych pomysłów
oraz dyskusji o technologiach i perspektywach ich zastosowania w  przestrzeni miasta. Spotkania organizowane są w  formule otwartej, a ich celem jest prezentacja przez firmy innowacyjnych technologicznie rozwiązań reprezentantom Urzędu m.st. Warszawy oraz przedstawicielom Instytucji Otoczenia Biznesu, instytucji naukowych, korporacji i małego biznesu.

 

E-URZĄD

Stosowanie przez samorząd innowacyjnych rozwiązań cyfrowych jest globalnym trendem obecnym w każdej płaszczyźnie działalności światowych metropolii. Cyfryzacja usług publicznych niesie za sobą katalog korzyści (jak np. poprawa jakości usług, zwiększenie ich dostępności i przejrzystości działania urzędu, redukcja kosztów), ale także wyzwań formalno-prawnych związanych z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań.

 

Urząd m.st. Warszawy dostosowuje usługi do zmieniającego się otoczenia oraz wymagań i oczekiwań użytkowników miasta. Opracowany został projekt „Polityki cyfrowej transformacji m.st. Warszawy”, w którym określono wartości i zasady wskazujące kierunki rozwoju cyfrowego miasta. Prowadzone są projekty (np. Virtual VOF, 19115, dane po warszawsku) optymalizujące i unowocześniające funkcjonowanie urzędu, zmieniające system komunikacji i świadczenia usług przez samorząd.

 

#6 „Przegląd Technologiczny” ma na celu przybliżenie dostępnych na rynku rozwiązań usprawniających funkcjonowanie administracji publicznej oraz dobrych praktyk z innych miast umożliwiających rozwój e-urzędu.

 

 

#6 „PRZEGLĄD TECHNOLOGICZNY” ON-LINE

Do udziału w „Przeglądzie Technologicznym” zaprosiliśmy – w roli prezentujących 7 firm
proponujących swoje rozwiązania technologiczne dla miast.

Spotkanie odbędzie się w formule on-line na platformie You Tube – .

 

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia udziału w roli słuchaczy prosimy przesłać elektronicznie za pośrednictwem formularza online do dnia 24 listopada:

 

 

Nowsza:

innoSHARE UNIversity 2020

19-11-2020

Starsza:

Wolne biurka dla firm na Smolnej

17-11-2020

Polityka cookies

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień w przeglądarce oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.

Regulamin