Przejdź do treści

Active 50+

Projekt i wypracowane rozwiązania skierowane są do małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób 50+ pracujących w MSP, pozwalając korzystać w pełni z potencjału tej grupy wiekowej.

14-12-2015

Poradnik zarządzania wiekiem skierowany jest do kadry zarządzającej w małych i średnich przedsiębiorstwach. Zawiera zbiór praktyk dostosowanych do polskiego rynku wraz ze wskazówkami, jak je wdrożyć.

Narzędzie diagnozujące kompetencje zawodowe osób 50+ pracujących w MSP – przeznaczone do wykorzystania przez pracowników do identyfikacji swoich mocnych stron oraz obszarów do rozwoju, z możliwością umówienia się na spotkanie z doradcą zawodowym

Nawigator przedsiębiorczości – pomaga skonstruować biznes plan

Projekt „ACTIV 50+ instrumenty wspierające aktywność zawodową pracowników” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Cel projektu

W ramach projektu powstały rozwiązania, które przyczyniają się do wydłużenia aktywności zawodowej osób po 50 roku życia, pomagają przy podnoszeniu ich konkurencyjności na rynku pracy oraz ułatwiają kadrze zarządzającej MSP zatrudnianie osób w tym wieku.

5%

osób 45+
prowadzi własną firmę

16%

osób 45+ prowadziło firmę w swojej dotychczasowej karierze zawodowej

50%

KOBIET

65%

MĘŻCZYZN

w wieku 45-69 lat jest aktywnych zawodowo

50%

osób 45+ planuje przejść na emeryturę jak tylko będzie to możliwe

Polityka cookies

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień w przeglądarce oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.

Regulamin