Przejdź do treści

#7 Przegląd Technologiczny – EKONOMIA WSPÓŁDZIELENIA

„Przeglądy Technologiczne” to cykl otwartych spotkań, których organizatorem jest m.st. Warszawa. Stanowią platformę dialogu między środowiskiem innowacyjnych podmiotów a samorządem. Są okazją do wymiany wiedzy, prezentacji innowacyjnych pomysłów oraz dyskusji o technologiach i perspektywach ich zastosowania w mieście . Podczas spotkań firmy prezentują innowacyjne technologicznie rozwiązania reprezentantom Urzędu m.st. Warszawy oraz przedstawicielom Instytucji Otoczenia Biznesu, instytucji naukowych, korporacji i małego biznesu.

#7 „Przegląd Technologiczny” odbędzie się 17 czerwca 2021 r. w godzinach 10:00-12:30 na platformie on-line. Każdy prelegent przez 10 minut będzie przedstawiał swoje rozwiązanie, a potem przez 5 minut odpowiadał na pytania. Po zakończeniu prezentacji, wszystkich uczestników zapraszamy na networking w sieci.

 

Ekonomia współdzielenia

#7 „Przegląd Technologiczny” będzie poświęcony przeglądowi inicjatyw, które wpisują się w ideę „sharing city” (miasta współdzielonego), sprzyjają racjonalnemu gospodarowaniu zasobami i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju miasta w duchu ekologicznym i „less waste” (mniej śmieci, mniej marnowania). Jego celem jest przybliżenie dostępnych na rynku rozwiązań, które wykorzystują ideę współdzielenia i usprawniają funkcjonowanie miast, podnosząc w ten sposób jakość życia ich mieszkańców.

Prezentowane rozwiązania mogą obejmować następujące obszary współdzielenia w miastach:

- mobilność

- przestrzenie

- usługi

- towary (w tym żywność)

- energia

- zasoby ekonomiczne

- zasoby wiedzy

 

Jak wziąć udział w #7 „Przeglądzie Technologicznym”?

 

Dla prezentujących:

- Do udziału w „Przeglądzie Technologicznym” zapraszamy - w roli prezentujących – firmy, które chciałyby zaproponować swoje rozwiązania technologiczne dla miast.

- Zgłoszenie udziału prosimy przesłać elektronicznie za pośrednictwem formularza on-line do dnia 10 czerwca 2021 r. W formularzu prosimy o krótki opis Państwa inicjatywy.

- Liczba miejsc ograniczona (6-8 prezentujących).

 

Dla słuchaczy:

- Zgłoszenie udziału prosimy przesłać elektronicznie za pośrednictwem formularza on-line do dnia 15 czerwca 2021 r.

 

Wydarzenie wpisuje się w cele „Programu generujemy innowacje” realizując cel 4.2. „Strategii #Warszawa2030”.

 

Partnerami wydarzenia są:

Unia Metropolii Polskich

Fundacja Venture Cafe Warsaw i District Hall

 

 

Kontakt:

Wydział Wsparcia Innowacji

Biuro Rozwoju Gospodarczego

Urząd m.st. Warszawy

ddobrzynska@um.warszawa.pl

+48224433491

 

 

Czwartek

17.06

2021
10:00 ▶ 12:30
Polityka cookies

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień w przeglądarce oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.

Regulamin