Konferencja „Nienieodpowiedzialni: Nieczystość. Za zasłoną biznesu, we wnętrzu człowieka”

Czy nieczystość w biznesie to synonim skuteczności? Czy sukces usprawiedliwia ofiary? Co możemy zrobić w kwestii zmian klimatu, zanieczyszczenia środowiska? Jak wpływa na nas cyfrowa konsumpcja? Jak wykorzystywane są informacje o nas, aby osiągać cele biznesowe i polityczne? Między innymi na te pytania poznamy odpowiedzi podczas IX Konferencji Nienieodpowiedzialnych. Eksperci w swoich dziedzinach spojrzą na nieczystość z perspektywy biznesu, klimatu i spraw społecznych.

Jak dziś rozumiemy nieczystość i w jakich kategoriach możemy ją rozpatrywać? Wspólnie spojrzymy na to zagadnienie z perspektywy trzech różnych wymiarów tj.:

- biznesu

- klimatu

- społeczeństwa

Oto kluczowe pytania i zagadnienie, na które wspólnie z naszymi gośćmi będziemy starali się znaleźć odpowiedzi, i o których chcemy rozmawiać:

Czy sukces w biznesie usprawiedliwia ofiary? Czy nieczystość w biznesie to inna nazwa skuteczności? Czym jest greenwashing? Degradacja i zanieczyszczenie środowiska, zmiany klimatyczne. Nieczystość w przestrzeni słowa – fake newsy, dezinformacja i manipulacja. Czym są cyber-zanieczyszczenie i cyberchoroby?

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej  – będziemy obecni w Centrum Konferencyjnym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a całe wydarzenie będzie można oglądać na żywo na naszych kanałach społecznościowych – Facebooku i YouTube.

09:00 ▶ 17:00